#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
  • feminizm, erkek kadın eşitliğini savunan görüştür. çoğu insanın feminizm denildiğinde kafalarında erkek düşmanlığı belirir ama yanlıştır. feminizm ataerkil düşünceyi redderer ve kadınlarında erkekler kadar toplumda yer edinmesini savunur. açıkcası feminizmi ülkemiz için çok yararlı görüyorum. özellikle türkiyedeki kadın cinayetleri göz önüne alındığında. umarım feminizm türkiye'de büyür ve kadınların sadece ev işi yapmadığını, aynı zamanda erkekler kadar toplumda söz hakkı olduğunu herkes görür.
  • her geye lazım, anlamlandırma biçimi. feminist arkadaşlar edinmek ve feminist olmak, meselesini anlamak falan... özsaygı açısından işe yarar. tabii hemen huzurlu, hallolmuş bir benlik yaratmak söz konusu değil.
  • bir eşcinsel olarak içinde bulunduğum sınıf. işin felsefi boyutu bir yana, türkiye gibi bir ülkede feminist olmayan ya da feminizme yakın durmayan kişinin aklından zoru vardır bence.
  • ülkemizde çok yanlış anlaşılan ama en çok ataerkil zihniyeti benimsemiş kadınlarımızın ayrımına varmamızı sağlayan neden en azından var olan kadınlar kadar çok değiliz dedirten oluşumdur. yanarım yanarım senin ağzından çıkanı vajinan duyuyor mu dediğim kadınlara yanarım.

hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?