#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
dana international


  • 1972 yılında tel aviv(israil)'de doğan (doğum ismi yaron kohen) ve 1993 yılında londra'da ameliyatla transseksüel (cinsiyet değiştirmeden sonra aldığı ismi sharon kohen) olan ve ortadoğuda batı müziği yapan transseksüel. Dana International ismini sahne ismi olarak kullanmaktadır. Dana ismi Daniel isminin kısaltılmış hali Dan'ın bayanlara verilen halidir.(ali-aliye, şükrü-şükriye gibi) etimolojik kök isim olan Daniel'in anlamı; "tanrı beni yargılayabilir" kısaltılarak kullanılan hali dan'ın anlamı ise "haklı" anlamındadır. International soyadını kullanmasının nedeni intersexual oluşuna bir parodik mecazdır.
    1998 yılında ülkesi israil adına diva isimli şarkıyla eurovision'a katılmış ve 1. olmuştur. ortadoğu'da lgbtt'li bireylerinde iyi işler çıkarabileceğini ve kötü bakış açısını yıkmıştır. bu nedenle zannımca daima bir icon olarak tasvirlenmiştir.
    2011 yılında 56. sı almanya'nın düsseldorf kentinde düzenlenecek esc'de tekrar israil adına 2. yarı final akşamı söz ve müziğini kendisinin yaptığı ding dong isimli şarkıyla yarışacak. darısı bizim ülkemizde de bulunan ve sadece kendine çalışmayan sanatçıların başına.

hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?