#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
hacettepe üniversitesi homofobi ve transfobi karşıtı öğrenci topluluğu


  • Bu topluluk kısa adıyla HTKÖ 2011-2012 eğitim döneminin başında 3-4 yakın arkadaş tarafından kurulmuş yakın tarihte resmi bir topluluğa dönüştürmeye karar verilmiş ve resmi bir topluluk olmak için şu aralar gerekli adımları atmakla meşgul olan bir topluluktur.
    Kampüs çevresinden aldığı olumlu tepkilerle gün geçtikçe daha da morallenen ve diğer üniversite topluluklarını ve onların topluluk olma sürecinde yaşadıkları zorlukları göz önüne alarak eksiksiz bir şekilde kurulmaya çalışılan bir topluluktur. Topluluğun tüzüğü yakın zamanda oluşturulmuş ve topluluk olma çalışmalarının reddedilmesini (!) en az orana çekmek için yavaş yavaş sindire sindire resmi olmayı beklemektedir.
    Kampüste sadece LGBTT bireylere hitap etmemekle birlikte destekçileri de bu oluşumun içine almıştır. Topluluğun öncelikli amacı Hacettepe Üniversitesindeki bireylerin homofobi ve transfobisini kırmak, insanları cinsiyet çalışmalarıyla eğitmek, ötekileştirmenin önüne geçip bu konuda sıkıntı yaşayan LGBTT bireylere destek olmaktır.
    Hacettepe Üniversitesi Homofobi ve Transfobi Karşıtı Öğrenci Topluluğu kurulduğu takdirde sosyal medya ve stk'larla iletişime geçip kendini duyuracak, eğitim ve sanat atölyelerine başlayacak, tanıtım standı yaygınlaşıp birlik olmak için hareket edecek ve bu alanda uzanlaşmış kişilerin verdiği seminer-söyleşi-konferans gibi çeşitli platformlarla Homofobi ve Transfobi'ye dur diyecek bir oluşumdur.

hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?