#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
it


 • stephen king'in ''bir grup insanın geçmişlerindeki kötü bir anının tekrar etmeye başlamasıyla yeniden bir araya gelmesi ve bu durumun o an ile geçmiş arasında paralel kurgu kullanılarak anlatılması'' fetişinin en iyi örneklerinden biri.

  --- spoiler ---

  Kitabı bir başyapıt olmaktan alıkoyan tek şey Pennywise'ın sonradan bir örümceğe dönüşmesidir.* Kitabın bir yerinde kendisi bu durumu karakterlere ''Sizin beyinleriniz benim gerçek şeklimi algılayamayacak kadar basit. Bu yüzden beni bir örümcek olarak görüyorsunuz.'' şeklinde açıklar. Bunu der demesine de o yine de etrafa devasa ağlar ören, yumurtlayan bir örümcektir.

  Çok sevgili stephen king hadi diyelim palyaço gibi müthiş bir korku öğesinden sonlara doğru sıkıldın ve form değiştirtmek istedin. E abi bula bula örümceği mi buldun? Okuyucuyu da kafasında canlandırmaya çalışırken zorlayacak bir yaratık tasarlamak bu kadar mı zordu? Palyaçodan örümceğe...

  King benzer bir hayal kırıklığını desperation*'da da yaşatmıştı.

  --- spoiler ---

  Film ise piyasaya VCD formatında 3 disc olarak sürüldü. İlk iki disc olayların o gününü anlatırken, üçüncü disc karakterlerin çocukluklarında Pennywise ile yaşadıklarını anlatıyordu. Gücünü flashback'ten alan bir eserin filminin bu kadar kötü bir kurguya sahip olması içler acısıydı.


hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?