#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
eşcinsellik tercihtir diyen eşcinsel


 • neyin kafasındadır çözemiyoruz efendim.

  tercih kelime anlamı olarak, bir bireyin aklını ve mantığını kullanarak çoktan seçmeli durumlarda eleme yoluyla doğruya ya da doğru olduğunu düşündüğü şeye ulaşma şeklidir.

  eşcinsellik, bir madde, bir düşünce, bir akım, bir felsefe ve bir özellik değildir. eşcinsellik, doğada var olan heteroseksüellik gibi zamanın oluşumundan şimdiye kadar uzanan bir cinsel yönelim şeklidir.

  şu var, bazı insanlar vardır ki eşcinselliklerini daha kendilerini farkettikleri anda anlar, bazıları içinse sosyal çevrede bazı tetiklemelere ihtiyaç duyar. maalesef o kişiler bunu, ben "şu" yaşımdan sonra eşcinselliği tercih ettim olarak algılar. basit bir örnekle, 20 yaşına kadar gitar çalmamış bir insan, tesadüfen arkadaşının evinde eline gitarı alıp, birkaç notaya vurup bundan zevk alınca aslında gitara yatkın olduğunu anlar. bu onun benliğinde olan yeteneğin bir şekilde tetiklenmesiyle ortaya çıkmasıdır.

  gel gelelim hala eşcinsellik tercihtir diye savunanlara.

  dünya toplumlarında tarihin kayıt altına tutulduğundan beri var olan eşcinseller çoğu zaman sosyal ortamlarda izole edilmek zorunda bırakılmış, dışlanmış, hakarete uğramış. hatta bazı toplumlarca işkenceye maruz kalmış ve öldürülmüştür. bu tür olaylar ne yazık ki şu an bile geçerlidir. iyileşme sadece batı ülkeleriyle sınırlı kalmıştır.

  peki tam burada şu soruyu sormamız gerekmektedir, sizce bu tür zor koşullar altında yaşamayı, dışlanmayı, hakareti ve belki de öldürülmeyi bir insan "seçer mi?" bu bir seçim olabilir mi? hangi mantık böyle bir hayatı seçer? eğer eşcinsellik bir tercih olsaydı, bu saydığım durumlar ışında ben asla eşcinsel olmayı tercih etmezdim.

  saygılar.

hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?