#yeniler #ortaya #haber #müzik #lgbti tema #tv #lgbti #sözlük #sinema #web/tekno #yazarlar #aktivizm/etkinlik #mekan #der./oluşum #edebiyat #stil #lubunca #ilişkiler tümü
yeniler
Sayfa :
  • ilk göz ağrısı ve anne-babanın az da olsa kayırdığı çocuğu olmaktır. ikinci evlat olarak bunu hisseder sineye çekersiniz. torunluk fasvına değinmek bile istemiyorum. ama bazı dezavantajlarıda vardır muhakkak.
  • hayata 1-0 önde başlayanlar işte bunlar. anne,baba,dede,anneanne,babaanne,hala,dayı,teyze falan o ilk hevesi ilk çocukla yaşarlar. bir dediği iki olmaz bunun, anneden yüz bulamayınca dedeye sırnaşır falan. çok pislikler aslında. ama küçük kardeşler öyle mi? hayır tabii. gayet mütevazı, öyle uçuk kaçık istekleri olmayan, her zaman ezik olmanın verdiği hisle hayata karşı daha dirayetli olan bireylerdir küçük kardeşler. şimdi gidip sarılın bakayım o kardeşe, hadi.
  • bayik bir durumdur .tüm ailenin hatta sulalenin ilgi odağı olursun . herkes senden olması gerekenden daha fazlasını bekler. üniversite tercihlerine varana kadar karisilir. sonuç olarak 7000$ kazanacagin yerde 1500$ i zor görürsün . ipotekli kimlik olur çıkarsın. şimdi şimdi kendimi buluyorum . bugünden sonra mi kendi istediğim şekilde degerlendirmeye calisiyorum. ha bir de biz senin icin neler yaptık karşılığı bu muyducular car . yapmasaydin da biraz rahat biraksaydin beni daha mutlu olurdum. şimdi işime gelmedi mi feci cemkiriyorum. hatta geçmişi önlerine seri yorum . film şeridi gibi süper oluyor .
  • gozlemledigim kadariyla daha alingan olan çocuktur ki bu kucuklugunden itibaren kardeslerinin hatalarindan da sorumlu tutulmasindan kaynaklidir sanirim. allah sabir versin ne diyelim... ayrica genellikle koc burcu olurlar. zira genellikle mayis haziran gibi evlenir insanlar... (bkz: dokuz ay on gun sonrası)
  • ailenin ilk çocuğu olmak harikadır; ama benim gibi ailenin ilk ve tek çocuğu olmak ekmek kadayıfının üstüne kaymak eklemek gibidir. bütün yaptığınız hatalar anında affedildiler, ebeveynlerin gelirleri direk size akar. harika bir çocukluk geçirirsiniz ama: hayatta yalnız kalmayı öğrenmeniz gerekir, çünkü her zaman yalnızsınızdır başınız sıkıştığında yardım isteyebileceginiz abiniz ablanız yoktur şımarık büyürsünüz bu yüzden hayatla ilk karşılaştığınızda biraz bocalarsınız. ve son olarak ailenin tek çocuğu olunca anne ve babanızın tek derdi siz olursunuz yaptiğınız herseyi o an o saniye bilmek isterler

hangi adres için link oluşturulacak ?

görünecek isim ne olacak ?